Operatör Doktor Yakup Şensoy

Op Dr Yakup Şensoy

ACIBADEM ATAŞEHİR TIP MERKEZİ
Küçükbakkalköy Mah. Karaman Çiftliği Yolu Cad.
No: 2 Kadıköy 34750 İstanbul
Tel:

0216 655 44 44


1992 yılında İstanbul üniversitesi İstanbul tıp fakültesinden mezun oldum. Mecburi hizmetimi tamamladım. İstanbul Avrupa yakasının en büyük kadın hastalıkları ve doğum eğitim, araştırma hastanelerinden Süleymaniye Kadın Hastalıkları Eğitim Hastanesine tıpta uzmanlık sınavını kazanarak asistan oldum. Asistanlık eğitimimin bitiminde kadın hastalıkları ve doğum uzmanı olarak askerlik görevimi yaptım. Askerlik bitiminde kısa bir süre Haseki Eğitim Ve Araştırma Hastanesinde çalıştım. Daha sonra ihtisas yaptığım Süleymaniye kadın hastalıkları ve doğum eğitim hastanesine döndüm. Burada başasistan kadrosunda görev yapmaya başladım.
Uzman olduğum sürede aynı hastanede kolposkopi (rahim ağzı kanserinin tetkikinde kullanılan ileri tetkik ünitesi) ünitesinin kuruluşunda ve yönetilmesinde uzun süre görev yaptım. Bu birim İstanbulda ilk kolposkopi ünitelerinden biridir. Referans klinik olarak oldukça fazla hastaya hizmet verdik. Bu birimin yetkili uzmanı olarak uzun zaman çalıştım. Hpv enfeksiyonları ile ilgili bilimsel çalışmalara katkıda bulundum.
Aynı hastanede yine Türkiye’nin ilk kliniklerinde olan ürojinekoloji (kadınlarda idrar kaçırmanın nedenlerini tanısını ve tedavisini düzenleyen birim) birimimizin kuruluşunda ve yönetilmesinde görev aldım Ürodinamik değerlendirmeleri jinekoloji biriminde ilk uygulayan hastanelerden biri olduk. Uzun süre bu klinikte yetkili uzman olarak çalıştım ve asistan eğitimlerine katkıda bulundum. Klasik ürojinekolojik askı ameliyatlarında asistan eğitimi de dahil olmak üzere hizmet verdim.
Jinekolojik cerrahi, pelvik taban cerrahisi ile ilgili aseptik biriminin yönetilmesinden sorumlu uzman olarak çalıştım. Bu birimde oldukça fazla sayıda ameliyatı yönettim. Asistan eğitimi verdim.
Yine aynı dönemler içinde Ofis histereskopi birimini ilk kuran hastanelerden biri olduk. Bu bölümde uygulama ve eğitimleri idare eden uzman olarak çalıştım. Operatif histereskopi uygulamalarında bulundum.

İnfertilite birimimizin açılmasını takiben diagnostik laparaskopi ve operatif laparaskopi uygulamalarında tüp bebek ekibiyle birlikte ortak ameliyatlarda bulundum.
Hastanemizin doğum bölümünün oldukça yoğun olması nedeniyle doğumhane rotasyonları ve nöbetlerimde aktif olarak gebelik ve doğumla ilgilendim.
Tüm bu çalışma sürem boyunca seminer, kongre ve toplantıları takip ettim. 15 adet bilimsel yayına katkıda bulundum.

Bu hastanede yaklaşık 7 yıl boyunca bu hizmetlerin tümüne aktif olarak katıldım. 2006 yılında devletten ayrıldım.
Şu anda Acıbadem Ataşehir Tıp Merkezinde çalışmaktayım.

ACIBADEM ATAŞEHİR TIP MERKEZİ
Küçükbakkalköy Mah. Karaman Çiftliği Yolu Cad. 
No:2 Kadıköy 34750 İstanbul 
Tel: 0216 655 44 4

Op. Dr. Yakup Şensoy

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı